sanitarna
Bezoringowy system instalacyjny KAN-therm Push składa się z rur polietylenowych PE-Xc i PE-RT o charakterystycznym, niespotykanym w innych systemach tworzywowych zakresie średnic 12×2, 14×2, 18×2,5, 25×3,5 i 32×4,4 mm. Rury posiadają większą odporność na ciśnienie wewnętrzne a co za tym idzie większą trwałość. Złączki wykonane są z nowoczesnego tworzywa PPSU lub z mosiądzu. Dzięki walorom higienicznym oraz wysokiej wytrzymałości temperaturowej i ciśnieniowej, system przeznaczony jest do wewnętrznych instalacji wodociągowych, instalacji grzewczych, a przede wszystkim do rozprowadzeń lokalowych w budownictwie wielorodzinnym oraz kompletnych instalacji w domach jednorodzinnych. W Systemie KAN-therm Push technika łączenia bez dodatkowych uszczelnień ogranicza możliwość popełnienia błędu montażowego. Połączenie uzyskuje się poprzez wciśnięcie na złączkę rozszerzonej końcówki rury a następnie nasunięcie mosiężnego pierścienia. Materiał rury jest wprasowywany w karby złączki, czyli uszczelnienie ma miejsce na całej powierzchni złącza, a to gwarantuje idealną szczelność i trwałość instalacji oraz umożliwia prowadzenie instalacji w szlichcie podłogowej i pod tynkiem bez żadnych ograniczeń.
Cięcie rury, założenie pierścienia, rozparcie rury, nasunięcie pierścienia – to kolejne czynności podczas łączenia rury ze złączką systemu KAN-therm Push. Sprawni instalatorzy wykonują je w czasie ok. 12 sekund!
Rozparcie końcówki rury jest kluczowym elementem procesu łączenia rur. Dotychczas odbywał się w trzech fazach, co spowalniało szybkość montażu i mogło być przyczyną błędu. Nowy rozpierak KAN-therm Push umożliwia wykonanie rozparcia rury w jednym kroku i obecnie jest to jedyne na rynku narzędzie do rozpierania na raz rur PE-X i PE-RT. To istotne udogodnienie możliwe jest również dzięki udoskonalonej konstrukcji głowicy rozpierającej.
Wszystkie głowice dla łatwej identyfikacji średnic oznaczone są kolorowymi paskami i dostarczane w komplecie w praktycznym pudełku. Identyfikację średnic kolorami zastosowano również w przypadku wkładek do prasek czy złączek.
Taki sposób identyfikacji średnic z pewnością usprawni pracę instalatorom, sprzedawcom czy obsłudze wypożyczalni narzędzi.