Gotowy sposób na cyrkulację ciepłej wody użytkowej
Gdy inwestor buduje nowy dom, oczekuje zapewnienia sobie możliwie najlepszego komfortu życia. Mówimy tutaj również o komforcie korzystania z ciepłej wody użytkowej. Aby osiągnąć ów komfort, należy prawidłowo wykonać układ cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. Pojawia się wobec tego pytanie: jakie urządzenie wybrać, aby z jednej strony było proste w montażu, a jednocześnie zapewniło żądany komfort cieplny wespół z ochroną przed poparzeniem, dodatkowo powodując obniżenie rachunków za wodę? Nowe produkty AFRISO są odpowiedzią na te pytanie.
GOTOWE ROZWIĄZANIE NA CYRKULACJĘ C.W.U.
W ofercie AFRISO znajdziemy grupy pompowe do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej WZS 75 oraz WZS 100. Grupy te zostały zaprojektowane do prostego, profesjonalnego wykonania takich układów w instalacjach z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Kompaktowa konstrukcja grup WZS minimalizuje ryzyko błędnej instalacji cyrkulacji c.w.u.; opracowano je w taki sposób, by był możliwy montaż zarówno z zasobnikami c.w.u. wyposażonymi w dedykowany króciec cyrkulacyjny, jak również z zasobnikami bez takiego króćca. Wielu instalatorów z pewnością doceni taką uniwersalność. Każdy produkt z grup WZS jest fabrycznie sprawdzany pod kątem szczelności wszystkich połączeń, stąd nie ma obawy o pojawienie się nieprzewidzianych nieszczelności lub wycieków. Na wyposażeniu grup znajdują się energooszczędna pompa cyrkulacyjna WILO (max 5W) a także termostatyczny zawór mieszający ATM (zakres 35÷60°C), który posiada funkcję zabezpieczenia przed poparzeniem. Całość urządzenia stanowi gotowy moduł, nie wymagający składania oraz dodatkowej kompletacji urządzeń.
Grupa pompowa WZS 75
Grupa pompowa WZS 100
Jakie są podstawowe różnice między wersjami WZS 75 a WZS 100? Grupa pompowa WZS 100 zawiera wszystkie niezbędne zawory zwrotne, odcinające, oraz zawór bezpieczeństwa 6 bar. Ta wersja grupy pompowej zamknięta jest w estetycznej izolacji EPP, przez co zapewnia się użytkownikom odpowiedni komfort przy minimalnych stratach ciepła oraz jednoczesnym niskim zużyciu energii elektrycznej.
Natomiast grupa pompowa WZS 75 dedykowana jest do montażu w instalacjach z zasobnikiem c.w.u., które zostały już wyposażone w zawór bezpieczeństwa. Od wersji WZS 100 różni ją to, że nie została wyposażona w instalację – istnieje również konieczność zainstalowania w odpowiednich miejscach zaworów zwrotnych.
Schemat podłączenia WZS 75
Schemat podłączenia WZS 100
GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA I OSZCZĘDNOŚCI DLA UŻYTKOWNIKÓW
Jakie korzyści niesie dla użytkowników zamontowanie w swoim nowym domu grup pompowych WZS? Dzięki wyposażeniu urządzeń w zawór termostatyczny ATM zyskujemy zabezpieczenie najbliższych przed oparzeniem zbyt gorącą wodą. Kolejnym atutem jest wygoda codziennego korzystania. Woda o odpowiedniej, wybranej przez użytkownika temperaturze pojawi się natychmiast w umywalce, zlewie lub pod prysznicem. Oszczędza się w ten sposób czas, jak również nie trzeba niepotrzebnie upuszczać nadmiaru zimnej wody i oczekiwać na właściwą temperaturę, co oznacza także oszczędności w portfelu i niższe rachunki. Grupy pompowe WZS posiadają atest higieniczny, który został wydany przez NIZP – PZH ; potwierdza to, że te urządzenia można w bezpieczny sposób stosować z wodą przeznaczoną do spożycia. Zastosowanie grup pompowych WZS w instalacji z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej będzie wyborem najlepszym z możliwych. Docenią to zarówno instalatorzy, którzy łatwo zamontują urządzenie, ale także użytkownicy, którzy będą cieszyć się komfortem cieplnym i niższymi rachunkami za prąd i wodę.
Więcej informacji na stronie: afriso.pl