SALUS Controls i Google Home – użyj głosu, aby sterować domem
Aplikacja Google Home
Inteligentne domy – te obecne, a na pewno te z przyszłości – będą coraz gęściej wyposażane w elementy tzw. sztucznej inteligencji. I nie chodzi wcale o wyjętą z sience fiction robotykę albo przesuwane w powietrzu hologramy, lecz o spersonalizowaną sieć urządzeń domowych dopasowanych do Twojego stylu życia. Założenie jest takie, że dzięki sztucznej inteligencji na co dzień żyje Ci się wygodniej, ekonomiczniej i bezpieczniej.
Kluczową częścią tej technologicznej rewolucji od pewnego czasu jest znany na całym świecie Google Asystent oraz aplikacja Google Home, za pomocą której, używając jedynie swojego głosu, możesz sterować np. oświetleniem, regulatorami temperatury, inteligentnymi wtyczkami, kamerami w domu, czy ogrodowym monitoringiem. Poprzez aplikację zarządzasz urządzeniami kompatybilnymi z Google Home.
UWAGA: Domowa usługa głosowa Google dostępna jest na milionach urządzeń od Google oraz innych producentów z systemem Android.
Urządzenia SALUS Controls współpracują z Google Home
Wybrane produkty marki SALUS Controls współpracują z asystentem domowym. Oznacza to, że interfejs Google "dogaduje się" z nimi i poprawnie je obsługuje. Na obecną chwilę za pośrednictwem Google Home możesz swobodnie sterować następującymi urządzeniami:
- Regulatorami temperatury: SQ610, SQ610RF, VS10WRF, VS10BRF, VS20WRF, VS20BRF, HTRP-RF(50), HTRS-RF(30)
- Czujnikiem temperatury i jednocześnie najprostszą wersją regulatora TS600
- Regulatorem klimakonwektorów FC600
- Inteligentną wtyczką SPE600 (Smart Plug)
- Inteligentnym przekaźnikiem SR600 (Smart Relay)
Światło i temperatura, a komendy głosowe
Sterowanie światłem za pomocą komend głosowych ma szereg zalet. W przypadku systemu SALUS Smart Home połączonego z Google Home masz tę możliwość dzięki inteligentnym wtyczkom i przekaźnikom. Warto poświęcić chwilę na konfigurację tych oprogramowań, ponieważ do zyskania masz wiele ułatwień. Przykładowo, gdy nocą leżysz w łóżku, bez wstawania możesz zgasić światło w całym budynku lub wyłączyć/włączyć tylko pojedyncze lampy. Wracając do domu późnym wieczorem, w sekundę oświetlisz wybrane pomieszczenia. Z kolei mając zajęte lub brudne ręce, wypowiesz w kuchni hasło i urządzenia spełnią polecenie – oświetlenie dotrzyma Ci kroku. Taki „drobiazg” odczuwalnie podnosi komfort życia.
Głosowe sterowanie ogrzewaniem to również ogromna wygoda. Oczywiście system grzewczy najwydajniej i najekonomiczniej pracuje z wykorzystaniem dostosowanych do Twojego rytmu życia harmonogramów, jednak zdarzają się sytuacje, w których stałe ustawienia warto doraźnie nadpisać. Wykorzystanie do tego celu komend głosowych pozwala na szybką reakcję, bez odrywania się od wykonywanych czynności. Asystent głosowy poinformuje także o aktualnej temperaturze w danej strefie i pozwoli na głosowe zarządzanie ciepłem w pokojach, w których aktualnie nie przebywasz. Co ważne, symulacja rozmowy jest intuicyjna i przyjazna dla domowników. Po prostu przebiega naturalnie, „przy okazji” toczącego się życia.
Jak sterować produktami SALUS Controls poprzez Google Home?
Po pierwsze musisz pobrać Google Home (aplikacja jest dostępna za darmo w sklepach Google Play i App Store).
Następnie uruchom usługę Salus Smarthome EU.
Skonfiguruj swój inteligentny dom z systemem SALUS Controls, postępując według poniższej instrukcji:
Zaloguj się:
Dodaj urządzenia, którymi będziesz sterować:
UWAGA: Bramka internetowa UGE600 („serce” sytemu SALUS Smart Home) oraz asystent głosowy Google Home nie muszą się znajdować w tej samej sieci Wi-Fi. Muszą być podłączone do Internetu, ale mogą pracować w oddzielnych sieciach (np. Wi-Fi).
Zasadniczo więc sterowanie głosowe wybranymi produktami SALUS Controls wymaga od Ciebie jedynie: pobrania aplikacji Google Home, uruchomienia usługi Salus SmartHome EU oraz zalogowania się na koncie Google Home, aby połączyć swoje urządzenia.